Dlaczego pielęgnacja i czyszczenie konia jest tak ważne? Czyszczenie a Kąpanie konia

„Nie mogę się doczekać lata, żeby wykąpać mojego konia” Chociaż może się to wydawać naturalnym wyborem, w rzeczywistości nie jest to najlepszy sposób na utrzymanie konia w czystości.

Kąpiel może pozbawić sierść konia naturalnych olejków, powodując, że jego organizm będzie musiał ciężej pracować, aby je zastąpić. Może to mieć szkodliwy wpływ na zdrowie i dobrostan twojego konia. Dlatego konieczne jest dokładne rozważenie najskuteczniejszych sposobów utrzymania czystości i dobrego samopoczucia konia.

Jako odpowiedzialni właściciele koni naszym obowiązkiem jest zapewnienie naszym futrzanym przyjaciołom jak najlepszej opieki. Ważnym aspektem jest utrzymywanie ich skóry i sierści w czystości w naturalny sposób. Zwierzęta polegają na nas, abyśmy dokonywali właściwych wyborów i wykorzystywali naszą wiedzę, aby zapewnić im najlepszą możliwą opiekę. Stosując naturalne metody czyszczenia naszych pupili, możemy pomóc im zachować zdrowie i szczęście. Zróbmy więc co w naszej mocy, aby zapewnić naszym zwierzęcym towarzyszom jak najlepsze życie!

Aby skóra i sierść Twojego konia otrzymywały naturalne olejki, ważne jest regularne szczotkowanie ich odpowiednimi szczotkami. Używaj szczotek wykonanych z naturalnego włosia końskiego, ponieważ nie tylko skuteczniej oczyszcza sierść, ale także oczyszczaja pory i pomaga szybciej budować więź z koniem. Badania sugerują, że używanie szczotek z włosia końskiego może powodować więcej fal mózgowych, co prowadzi do silniejszej więzi między tobą a twoim koniem. Udowodniono, że szczotki z włosia końskiego naśladują więź między klaczą a źrebakiem.

Pielęgnacja zmniejsza również tętno konia. Ponadto pielęgnacja za pomocą szczotek z włosia końskiego może poprawić naturalne funkcje pielęgnacyjne, takie jak tworzenie więzi, spójność grupy i uspokojenie. Skoncentruj się na pielęgnacji u podstawy szyi, aby jeszcze bardziej zmniejszyć tętno konia.

Nasz opatentowany zestaw szczotek dla koni jest przeznaczony dla różnych rodzajów sierści, biorąc pod uwagę ilość czarnego, brązowego lub żółtego pigmentu melaniny w każdym włosie, która jest uwarunkowana genetycznie. Długość i tekstura sierści to również czynniki dziedziczne, które są brane pod uwagę przy tworzeniu naszych zestawów pędzli. Badania pokazują, że używanie szczotek o prawidłowym włosiu może poprawić sierść konia poprzez oczyszczanie porów, usuwanie brudu i wypadania włosów, pobudzanie krążenia i rozprowadzanie naturalnych olejków, co skutkuje nie tylko korzyściami dla zdrowia i dobrostanu konia, ale także dopracowanym wyglądem.

Kup swoj zestaw szczoptek dla koni na https://eqclusive.pl/collections/eqclusive

grooming horse